Ілля Рябоштан
Десята висота
Родинні хроніки. Спогади, події, факти, документи, роздуми.

Мова видання: укр
Рік випуску: 2013
Сторінок: 160
Оправа: тверда


Коли на крутому життєвому перевалі людина оглядає своє минуле, зникає все буденне, суєтне. Перед її внутрішнім зором випукло постає лише головне: ті, хто подарував їй життя, з ким вона народила нове, з ким споріднена кров’ю і духовно, родинними зв’язками і любов’ю, щирою та вірною дружбою. І, звісно, доленосні обставини, які визначали її шлях. Головний герой розповіді Ілля Григорович Рябоштан згадує усе найважливіше, що сталося з ним за його 90 років. Йому є що розказати, адже він свідок і учасник подій цілої епохи. Його біографія – частина історії народу й країни. І водночас – ланка безперервного життєпису власного роду.
Душа цього проекту – Світлана Горовенко, а з нею і Людмила Матвієнко, прагнучи зробити подарунок батькові, а також висвітити незабутній образ Мами, намагалися зафіксувати спільну родову пам’ять, яка належить багатьом родинам, і сказати про найголовніше – те, що дасть силу та віру в себе нащадкам.
За жанром книга належить до мемуарної літератури. Водночас це спроба родинної хроніки і заклик до кожного берегти і плекати неоціненний скаб – родову і родинну пам’ять для майбутніх поколінь.
В основу книги покладено спогади І. Г. Рябоштана, С. І. Горовенко, Л. І. Матвієнко та ін. У книзі використано фото та документи з особистого архіву І. Г. Рябоштана, домашніх архівів Матвієнків, Горовенків, Калишів та ін. родин. А також матеріали Державного архіву Львівської області, Національного музею історії Великої Вітчизняної війни 1941–1945 рр., Музею історії м. Києва, наукові дослідження різних періодів історії України ХХ ст.

Літературний запис, редагування В. Й. Воронович, Л. М. Воронович

© Видавництво "Арт Економі", Київ-2013

  • Попередня
  • Ctrl
  • Наступна